PowrótPowrót
Udostępnij

Tegoroczny Silesia Marathon odbywa się w środku 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich. Co łączy maratończyków z powstańcami? Zapraszamy do multimedialnej wystawy o bohaterach.

Bohaterowie wystawa multimedialna

Bohater to słowo, które bardzo często jest rezerwowane tylko dla wybitnych ludzi. W dobie kinowych superbohaterów i ich wielkich czynów zapominamy o tych drobnych rzeczach, które sprawiają, że każdy z nas może być herosem na własną miarę. Jeśli nie dla innych, to chociażby dla samego siebie.

Myśląc o Powstańcach Śląskich, słowo bohater ciśnie się na usta niemal od razu. Ludzie, którzy wierzyli w coś tak mocno, że byli skłonni oddać za to życie. Ludzie, którzy sprzeciwili się otaczającej ich niesprawiedliwości. Ludzie, którzy stali się bohaterami w czasach, w których byli oni najbardziej potrzebni.

42 km i 195 metrów biegu maratońskiego to chwile pełne zwątpień, cierpienia, kryzysowych momentów. Bohatera od zwykłego człowieka odróżnia jednak to, że się nie poddaje i pomimo wszystkich przeciwności biegnie dalej.

Dziś mamy okazję oddać hołd Powstańcom poprzez bycie bohaterami codzienności. Dlatego wszystkich maratończyków, którzy udowadniają sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych, bezsprzecznie uznajemy za prawdziwych herosów!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy multimedialnej poświęconej bohaterom!

Bohaterowie wystawa multimedialna

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon