PowrótPowrót
Martyna Sochacka

Uciec od codzienności

Udostępnij

Martyna Sochacka Wyznaczanie kolejnych celów pomogło mi w stanięciu na starcie półmaratonu. W tym roku mój plan jest jeszcze bardziej ambitny. Chcę przebiec Silesia Marathon.

Wyznaczanie kolejnych celów pomogło mi w stanięciu na starcie półmaratonu. W tym roku mój plan jest jeszcze bardziej ambitny. Chcę przebiec Silesia Marathon.

Droga ze świata stresu i kompleksów do pełnego energii świata uśmiechu i endorfin wiedzie przez bieganie. Poznajcie historię Martyny Sochackiej, naszej bohaterki, która udowodniła, że dzięki odpowiedniej determinacji kolejne cele nie są przeszkodą, a jedynie rozgrzewką przed większymi wyzwaniami.

 

– Moja ścieżka biegowa była dosyć przewrotna – zaczyna w rozmowie z Kubą Kurzelą nasza bohaterka. – Byłam młodą mamą dwójki wspaniałych dziewczynek, a w międzyczasie toczyła się moja sprawa rozwodowa. Kumulacja problemów emocjonalnych, stresu i brak poczucia kobiecości sprawiły, że chciałam coś ze sobą zrobić. Uciec od codzienności.

Martyna Sochacka rozpoczęła przygodę z bieganiem w 2013 roku, choć na jej drodze często pojawiały się przeszkody, które przyczyniały się do przerw w treningach. – Im dalej w las, tym było lepiej. Z czasem złapałam bakcyla. Przełomowym był jednak 2019 rok. Pokonałam chorobę i ruszyłam z impetem, stawiając sobie kolejne cele, z czego jestem bardzo dumna – wspomina Martyna.

 

W czerwcu ubiegłego roku nasza bohaterka stanęła na starcie pierwszego publicznego biegu. Na tym się jednak nie skończyło, a kolejne cele zaprowadziły ją na kolejne zawody. – Mieszkam naprzeciwko Stadionu Śląskiego i codziennie go podziwiam. Chciałam zwieńczyć ten przełomowy rok, startując w półmaratonie Silesia Marathon i zejść poniżej dwóch godzin. I to się udało, a na mecie powitały mnie córki, które brały zresztą udział w wolontariacie – mówi dumna Martyna.

 

W tym roku naszą bohaterkę czeka kolejny cel. Tym razem Martyna przebiegnie na Silesia Marathon pełen dystans. – Zamierzam pokonać 42 kilometry z okazji 42. urodzin. To będzie bardzo symboliczny bieg – zapowiada.

 

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon