PowrótPowrót
Michał Gruszka

Na skraju oceanów

Udostępnij

Michał Gruszka W mediach społecznościowych ogłoszono konkurs dla uczestników Silesia Marathon. Należało nakręcić autobiograficzny film związany z bieganiem. Tak się złożyło, że moje zgłoszenie wygrało, a nagrodą był wyjazd do RPA i start w Two Oceans Marathon

W mediach społecznościowych ogłoszono konkurs dla uczestników Silesia Marathon. Należało nakręcić autobiograficzny film związany z bieganiem. Tak się złożyło, że moje zgłoszenie wygrało, a nagrodą był wyjazd do RPA i start w Two Oceans Marathon

Pierwsze kilometry wybiegał na rodzimym Śląsku. Trenując i biorąc udział w kolejnych biegach, mijał miejsca, które znał od dziecka. Po latach wziął udział w światowym święcie i stanął na starcie Two Oceans Marathon w RPA. A wszystko to za sprawą Silesia Marathon.

Przygodę z bieganiem rozpoczął w bardzo naturalny sposób. Do pierwszej przebieżki Michała Gruszkę namówił bowiem sąsiad. – Tak wyglądało to na początku, ale po dwóch latach wkręciłem się na dobre i wziąłem udział w pierwszych zawodach – zdradza. – Zacząłem od Biegu Korfantego w 2013, a już rok później padło również na Silesia Marathon. Bardzo identyfikuję się z tym maratonem, bo sam pochodzę z Katowic. Znam wszystkie miejsca, które mijam podczas trasy.

Bieganie to dla naszego bohatera odskocznia od zawodowej codzienności. Michał Gruszka pełni bowiem na co dzień rolę dyrektora w firmie. – Taki rodzaj aktywności pomaga się odstresować, oderwać myśli i skupić się na czymś innym – przyznaje i dodaje, że to dzięki bieganiu znalazł wspólny język z niektórymi osobami z pracy. – Mamy w firmie grupę biegaczy. To sprawia, że mamy wspólne tematy mimo tego, że często nie mamy stricte zawodowego kontaktu.

W 2015 roku Michał Gruszka ze Śląska wyruszył do… RPA, by wziąć udział w istnym biegowym święcie. – W mediach społecznościowych ogłoszono konkurs dla uczestników Silesia Marathon. Należało nakręcić autobiograficzny film związany z bieganiem. Tak się złożyło, że moje zgłoszenie wygrało, a nagrodą był wyjazd do RPA i start w Two Oceans Marathon – wspomina w rozmowie z Kubą Kurzelą. – Cały film nagrał mój bratanek, którego śmiało można nazwać współautorem sukcesu.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon