PowrótPowrót
Cyriak Kotyczka

Dusza i ciało

Udostępnij

Cyriak Kotyczka Bieganie pomaga w kształtowaniu duszy i ciała. Często zdarza się tak, że podczas treningu rodzą mi się w głowie myśli dotyczące kazania czy duchowej rozmowy.

Bieganie pomaga w kształtowaniu duszy i ciała. Często zdarza się tak, że podczas treningu rodzą mi się w głowie myśli dotyczące kazania czy duchowej rozmowy.

Nasz kolejny Bohater Maratonu pokazuje, że posługę kapłańską i życie w zakonie można połączyć z bieganiem. Cyriak Kotyczka dzień rozpoczyna od modlitwy, natomiast często kończy go treningiem, który przygotowuje go do kolejnego startu w biegu.

Od 20 czerwca należy do Zakonu Braci Mniejszych. Bieganie to dla niego pasja, ale bez problemu znajduje na nie czas po całym dniu posługi. – Biegi poranne nie są raczej możliwe, bowiem dzień zaczynamy o szóstej rano modlitwami. Trenuję popołudniami lub po wieczornych modlitwach – opowiada nam Cyriak Kotyczka.

Co jasne, nasz bohater trenuje w stroju sportowym, więc mało kto zdaje sobie sprawę, że biegnie z zakonnikiem. – Wiedzą o tym przede wszystkim ludzie z grupy treningowej, do której należę. Zdarza się, że niektórzy podbiegają do mnie, pytają o zastanawiające ich kwestie i szukają podpowiedzi – zdradza. – Razem jesteśmy biegaczami, a to zaciera granicę między zakonnikiem a tym, co świeckie.

Cyriak Kotyczka ma już na swoim koncie pierwszy przebiegnięty maraton, choć podczas Silesia Marathon zdecydował się na połowę tego dystansu. Wszystko dlatego, że biegł z partnerką poruszającą się na wózku. Całą sprawę zainicjował inny z naszych bohaterów, Kuba Krupa, z którym Cyriak poznał się w katowickiej Bazylice.

– Bieganie pomaga w kształtowaniu duszy i ciała. Często zdarza się tak, że podczas treningu rodzą mi się w głowie myśli dotyczące kazania czy duchowej rozmowy. Dla wielu bieganie jest panaceum na własne traumy – mówi w rozmowie z Kubą Kurzelą nasz bohater.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon