PowrótPowrót
Justyna i Mirosław Kolonkowie

Małżeński maraton

Udostępnij

Justyna i Mirosław Kolonkowie Żona powiedziała mi, że nie może być tak, że po prostu znikam sobie z domu. Usłyszałem: “albo bierzemy rozwód, albo będziemy razem biegać” – śmieje się Mirek.

Żona powiedziała mi, że nie może być tak, że po prostu znikam sobie z domu. Usłyszałem: “albo bierzemy rozwód, albo będziemy razem biegać” – śmieje się Mirek.

Od 25 lat są małżeństwem. Od 16 łączy ich jeszcze jedno wspólne zajęcie – bieganie. Pierwsze kroki na trasie stawiał sam Mirosław, jednak Justyna postanowiła się przełamać i dołączyła do swojego męża. W październiku, znów wspólnie, wezmą udział w kolejnej edycji Silesia Marathon.

– Postanowiłem zmienić coś na trzydzieste urodziny. Zdecydowałem, że zacznę biegać, choć w przeszłości nie była to aktywność, za którą przepadałem – opowiada w rozmowie z Kubą Kurzelą Mirosław. – Po jakimś czasie żona powiedziała mi, że nie może być tak, że po prostu znikam sobie z domu. Usłyszałem: “albo bierzemy rozwód, albo będziemy razem biegać” – śmieje się nasz bohater.

– Początki były ciężkie, ale zdołałam się przełamać. Mirek pełnił poniekąd funkcję trenera. I w zasadzie nadal nim jest – zdradza Justyna. Po czterech latach od rozpoczęcia przygody z bieganiem małżeństwo stanęło na starcie pierwszych zawodów. Co ciekawe, Justyna i Mirosław wzięli również udział we wszystkich edycjach Silesia Marathon i jak zapowiadają, w tym roku zamierzają kontynuować imponującą serię.

Sprawy poszły tak daleko, że małżeństwo bohaterów zaraziło bieganiem nawet… swojego czworonoga. Pies państwa Kolonków wziął już udział w kilkunastu półmaratonach, a swoim towarzystwem umila również czas podczas częstych treningów. I chociaż, jak przyznaje Mirosław, podczas wspólnego biegania czasami dochodzi do małych sprzeczek, szybko są one rozwiązywane. – Bywa, że podczas biegu dojdzie między nami do małej kłótni. Wszystko wraca jednak do normy po powrocie do domu.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon