PowrótPowrót
Marek Wendreński

Z miłości do dziadka

Udostępnij

Marek Wendreński Kiedy dziadek usłyszał o pomyśle przebiegnięcia półmaratonu, złapał się za głowę. Po miesiącu stanęliśmy na starcie.

Kiedy dziadek usłyszał o pomyśle przebiegnięcia półmaratonu, złapał się za głowę. Po miesiącu stanęliśmy na starcie.

Grandpa Gang założył po to, by spędzać więcej wolnego czasu ze swoim dziadkiem. – Pomysł zrodził się w 2018 – opowiada w rozmowie z Kubą Kurzelą Marek Wendreński. – Kiedy dziadek usłyszał o pomyśle przebiegnięcia półmaratonu, złapał się za głowę. Po miesiącu stanęliśmy na starcie.

Początki nie były jednak łatwe, a sam start w półmaratonie wymagał odpowiedniego przygotowania – zarówno Marka, jak i jadącego na wózku dziadka Wieśka. – Zaczynało się od piętnastominutowych wyjść. Potem wychodziliśmy na pół godziny, godzinę, a nawet trzy. W końcu babcia zaczęła pytać, gdzie się podziewamy – wspomina Marek.

W 2018 Grandpa Gang ostatecznie przebiegł Silesia Półmaraton, a już rok później przystąpił do pełnego dystansu. – Z samej mety niewiele pamiętam, bo towarzyszyły nam ogromne emocje – mówi Marek, który w nadchodzącej edycji Silesia Marathon weźmie udział w ULTRA Silesia Marathon i będzie liczył na wsparcie spoglądającego z góry dziadka.

Zaczęło się od dwójki osób, natomiast teraz Grandpa Gang rozrósł się do takich rozmiarów, że nie jesteśmy w stanie oszacować liczby – wspomina w rozmowie nasz bohater. Inicjatywa założona przez Marka i jego dziadka przyciąga kolejne osoby i pokazuje, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, a magię biegania może poczuć każdy – bez względu na towarzyszące przeszkody.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon