PowrótPowrót
Kasia Tanistra

Wymarzony nałóg

Udostępnij

Kasia Tanistra Zamiast sięgnąć po kolejnego papierosa, po prostu chwyciłam za buty i zaczęłam biec. Tak wyglądały moje sytuacje kryzysowe

Zamiast sięgnąć po kolejnego papierosa, po prostu chwyciłam za buty i zaczęłam biec. Tak wyglądały moje sytuacje kryzysowe

Rozpoczęcie biegania przyniosło w życiu Kasi Tanistry szereg wielu zmian. Najważniejszą było oczywiście porzucenie nałogu palenia, choć z czasem nasza bohaterka zdała sobie sprawę, że nie chodzi wyłącznie o to. Bieganie przyniosło Kasi ogrom szczęścia, wspaniałych znajomych oraz świadomość, że pokonywanie słabości nie jest takie trudne, jak może się wydawać.

Aktywność fizyczna była bliska Kasi już od najmłodszych lat. – Ruch w moim życiu towarzyszył mi od dziecka. Zawsze gdzieś pędziliśmy mówi w rozmowie z Kubą Kurzelą nasza bohaterka. I nie ma w tym odrobiny zdziwienia, wszak wywodzi się ona z Glinki położonej w Beskidzie Żywieckim.

Powód, dla którego zaczęła biegać, był jednak dość wyjątkowy. Kasia Tanistra opowiada, że aktywność fizyczna zastąpiła jej nałóg. – Zamiast sięgnąć po kolejnego papierosa, po prostu chwyciłam za buty i zaczęłam biec. Tak wyglądały moje sytuacje kryzysowe śmieje się.

Później wszystko poszło już z… górki. Kasia przebiegła w ubiegłym roku Silesia Półmaraton, a już w październiku zapisała się do grupy biegowej Huragan Ligota. Jak sama mówi, to dzięki grupie niesamowicie zakręconych ludzi, jej bieganie wskoczyło na jeszcze wyższy poziom.

Razem ze znajomymi z grupy Kasia przebiegła już dystans maratonu, a oficjalne podejście planuje właśnie na Silesia Marathon. – W tym roku chcę przebiec maraton. W przyszłym – kto wie – być może nawet ULTRA Silesia Marathon - zapowiada.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon