PowrótPowrót
Basia Szelest

Pogoń za sukcesem

Udostępnij

Basia Szelest Wskrzesić w sobie pasję do biegania i osiągać niesamowite sukcesy? To jedno. Zarażać tym innych, to zupełnie inna sprawa. Właśnie o tym w kolejnym odcinku “Bohatera Maratonu” opowiedziała nam Basia Szelest.

Wskrzesić w sobie pasję do biegania i osiągać niesamowite sukcesy? To jedno. Zarażać tym innych, to zupełnie inna sprawa. Właśnie o tym w kolejnym odcinku “Bohatera Maratonu” opowiedziała nam Basia Szelest.

Co charakteryzuje Basię “Burzę” Szelest? Niesamowite pokłady pozytywnej energii, szeroki uśmiech i zaskakująca wręcz aktywność zarówno na trasie, jak i po jej ukończeniu. - Lubię swoje zacisze przed biegiem, by się skoncentrować. Kiedy jednak przebiegnę linię mety i rozładuję emocje, buzia uśmiecha mi się od ucha do ucha i jest mnie wszędzie pełno - mówi nasza bohaterka.  

Basia rozpoczęła swoją przygodę z bieganiem raptem sześć lat temu, a już teraz może pochwalić się walką o najwyższe lokaty podczas maratonu. - Jest mi troszkę żal, że nie zaczęłam wcześniej. Kiedyś trudno było mi się zmotywować do przebiegnięcia 10 kilometrów, a teraz moim koronnym dystansem jest maraton. Pytanie, co by było, gdybym biegała dłużej - zastanawia się “Burza”.  

Kolejne sukcesy tylko napędzały Basię. Jak sama przyznaje, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Rywalizację miała zaszczepioną od dziecka przez swojego ojca. Obecnie nie skupia się wyłącznie na rozwoju indywidualnym. - W chwili obecnej mam dwunastu podopiecznych, którzy pod moim okiem przygotowują się do kolejnych startów. Pierwszy z nich poprawił swój wynik na maratonie o 66 minut - zauważa zadowolona “Burza”. - Cieszę się z ich sukcesów jeszcze bardziej niż ze swoich. To dowód, że moje pomysły i koncepcje działają.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon