PowrótPowrót
Dagmara Zaczyńska

Euforia, spełnienie i szczęście

Udostępnij

Dagmara Zaczyńska Silesia Marathon to coś niezwykle podniosłego, to ogromna chwila dla biegaczy. Uważam, że każdy powinien tego spróbować.

Silesia Marathon to coś niezwykle podniosłego, to ogromna chwila dla biegaczy. Uważam, że każdy powinien tego spróbować.

Jest świetnym przykładem na to, że droga od niebiegania do ultramaratonu wcale nie musi być taka długa, jak może się wydawać. O miłości do biegania, o tym, jak łączyć pasję z pracą zawodową i obowiązkami mamy, a także o fascynacji Silesia Marathon opowiedziała nam Dagmara Zaczyńska.  

Chociaż w liceum uczęszczała do klasy o profilu lekkoatletycznym, jej prawdziwa przygoda z bieganiem wcale nie trwa tak długo. Jak opowiada w rozmowie z Kubą Kurzelą nasza bohaterka, wszystko rozpoczęło się raptem trzy lata temu, kiedy do sportu namówił ją jej narzeczony. – Kiedy chodziłam do liceum, nienawidziłam biegać. Teraz sama śmieję się z przeszłości – opowiada Dagmara Zaczyńska.  

Dagmara rozpoczynała od trzykilometrowych tras, by po trzech latach wymagających treningów dotrzeć do etapu, gdy przebiega aż 56 kilometrów. – Wszystko to wynika z potrzeby ciągłego ruchu – wyjaśnia. Nasza bohaterka rozpoczyna swój dzień już o 5 rano, by wyruszyć na biegowe ścieżki, a następnie wraca do domu, by odprowadzić do szkoły swoje dzieci i zająć się swoją pracą.  

Pierwszym oficjalnym biegiem bohaterki był Silesia Półmaraton. Jak jednak opowiada, ciągle chciała więcej i więcej. W tym roku Dagmara weźmie udział w biegu na dystansie ultramaratońskim. – Silesia Marathon to najlepszy bieg w Polsce, na który czeka się z utęsknieniem. Wypatruję już października – odkąd biegam, to moja ulubiona pora roku. Całemu wydarzeniu towarzyszy niesamowita euforia, adrenalina, spełnienie i szczęście – mówi nasza bohaterka. 

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon