PowrótPowrót
Patrycja Włodarczyk

Mój narkotyk

Udostępnij

Patrycja Włodarczyk Wychodziłam na trening w Jaworznie i byłam jak kosmita. Ludzie reagowali różnie, ale ja to uwielbiałam. Potrzebowałam tego. To był mój narkotyk.

Wychodziłam na trening w Jaworznie i byłam jak kosmita. Ludzie reagowali różnie, ale ja to uwielbiałam. Potrzebowałam tego. To był mój narkotyk.

Bieganie to dla niej coś więcej niż zabawa. 4-krotna zwyciężczyni Silesia Marathon, medalistka Mistrzostw Polski, zwyciężczyni maratonu w Turynie. To tylko część jej sukcesów. Czy bieganie wciąż daje jej radość? Poznajcie historię Patrycji Włodarczyk.

 Swoją przygodę z bieganiem zaczęła w szkole w Raciborzu. Od razu została rzucona na głęboką wodę. - Zawsze zazdrościłam troszkę amatorom. W szkole wymagali od nas reżimu treningowego, regularności. Była motywacja i presja na wynik. Endorfin nigdy nie poczułam. To było coś, co musiałam zrobić - przyznaje 4-krotna zwyciężczyni naszego biegu.  

Jak Patrycja zrozumiała, że chce rozwijać profesjonalną karierę biegową? - W liceum, gdy wyjeżdżałam na Mistrzostwa Polski, zawsze medal mi uciekał. Kiedy w końcu udało się zdobyć srebrny medal poczułam, że wynik jest dla mnie ważny. Dodatkowym bodźcem był wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski. Bardzo tego chciałam - opowiada.  

Patrycja już 4 razy triumfowała w naszym biegu. - Nawet nie wiem kiedy Silesia Marathon stał mi się tak bliski. Pierwsze zwycięstwo było mega. Pamiętam, że podczas biegu cierpiałam, myślałam, że nie jestem przygotowana. Jednak gdy zobaczyłam, że biegnę na zwycięstwo, wiedziałam, że już go nie mogę oddać. Atmosfera i ludzie na Silesia Marathon to coś niesamowitego. Nie wyobrażam sobie nie wystąpić i nie ukończyć kolejnej edycji - zaznacza. - Silesia Marathon tworzą ludzie. Nie elita, nie profesjonalni biegacze, tylko amatorzy, pasjonaci. Dlatego ten bieg jest wyjątkowy - dodaje.  

Pełnej historii naszej bohaterki możecie wysłuchać w podcaście prowadzonym przez Kubę Kurzelę:  

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon