PowrótPowrót
Bohdan Witwicki

Dać ludziom cel


Udostępnij

Bohdan Witwicki Odczuwam chęci, pozytywną energię ze strony zawodników. Ten rok pokazuje, że nie można się poddawać. Trzeba ten bieg zorganizować, by dać ludziom cel, do którego mogą dążyć.

Odczuwam chęci, pozytywną energię ze strony zawodników. Ten rok pokazuje, że nie można się poddawać. Trzeba ten bieg zorganizować, by dać ludziom cel, do którego mogą dążyć.

W zawodach zaczął startować 37 lat temu. Dziś bez niego nie moglibyśmy uczestniczyć w najważniejszym wydarzeniu biegowym na Śląsku. Poznajcie historię dyrektora Silesia Marathon, Bohdana Witwickiego.

Jak zaczął się Silesia Marathon? - Około 17 lat temu przyszła myśl: dlaczego my, Ślazacy, musimy jeździć po kraju, a u nas nie ma żadnych profesjonalnych zawodów? Stąd zrodził się pomysł na Silesia Marathon - przyznał Bohdan w rozmowie z Kubą Kurzelą.

Najpierw był tylko półmaraton, na który przyszło 400 osób. Rok później pobiegło już 800, a obecnie na każdej edycji Silesia Marathon zjawiają się tysiące biegaczy z całej Polski i nie tylko. - Maraton był od początku celem, a półmaraton środkiem do celu - zaznaczył nasz bohater.

Powstanie Silesia Marathon było efektem długoletniej, wielkiej pasji Bohdana. Jak wyglądał jego pierwszy maraton? - Bieganie nie było wtedy modne. Do pierwszego maratonu przygotowywałem się przez 4 miesiące, pokonując po prostu po 10 km dziennie - przyznał. W ukończeniu królewskiego dystansu pomógł mu doświadczony maratończyk, którego słowa zmowtywowały 18-letniego wówczas chłopaka. - Powiedział mi: Jeśli kiedykolwiek pomyślisz o tym, żeby zejść z trasy, nigdy nie będziesz maratończykiem. Nie możesz dopuścić do siebie zwątpienia. Musisz zawsze walczyć. Te słowa tak utkwiły mi w pamięci, że nigdy się nie poddałem i ukończyłem każdy maraton, w jakim wziąłem udział - wspominał.

Opowiedz nam swoją historięZostań naszym bohaterem

Dołącz do nas
Bieganie to Twoja pasja i chcesz się nią podzielić? A może znasz kogoś, kogo
historia powinna być opowiedziana? Opisz nam ją i dołącz do bohaterów
Wyślij
Dziękujemy!Wkrótce odezwiemy się na wskazany adres e-mail.
Zapisz się na Silesia Marathon